MEDNARODNI PROJEKT POMAHAJMO V SVET

V letošnjem šolskem letu smo učenke in učenci 2. a razreda sodelovali v mednarodnem projektu Pomahajmo v svet in ohranili naziv Strpna šola. Sodelovanje v projektu je za učence posebno doživetje, preko katerega spoznavajo različne kulture, običaje in različne načine življenja. Namen projekta je, da otroke preko različnih, njim zanimivih dejavnosti motiviramo in jih tako navajamo na rahljanje stereotipov, predsodkov, nestrpnosti do drugače mislečih, do tujcev, do ljudi s posebnimi potrebami, do starejših, razvijamo spretnosti sodelovanja, komunikacije, učenje tujih jezikov, seznanjanje otrok s prvo varno uporabo računalnika, razvijanje inovativnosti, ustvarjalnosti ter uporabe pridobljenih informacij in znanj.

Z našimi prijatelji iz Litve, mesta Kaunas, smo se pogovarjali v angleščini preko video klica. Našim novim prijateljem smo predstavili pet sklopov: To sem jaz, Moja družina, Moja šola, Moje mesto in Moja Slovenija.

mentorica Petra Oder Čevnik