ŠEST UČENCEV NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V AKVATLONU

V torek, 4. 6. 2024, je v Brestanici potekalo šolsko državno prvenstvo v akvatlonu. Z uvrstitvami na prva tri mesta na področnem tekmovanju, si je  udeležbo na državnem prvenstvu priborilo šest učencev naše šole. Štirje v kategoriji najmlajših učenk in učencev (5. razred in mlajši) ter dva učenca v kategoriji starejših dečkov in deklic (8. in 9. razred).

Preplavati so morali 50m oz. 100m , se hitro obuti v športne copate in preteči še 400m oz. 1000m, odvisno od kategorije.

Najboljši rezultat je dosegla petošolka Tijana Milijaš, ki je med najmlajšimi deklicami osvojila 7. mesto, Aleyna Šehić pa je bila 20. Med najmlajšimi dečki je Tilen Melanšek osvojil 9 mesto, Rok Berkenjačević pa 21.

Med starejšimi dečki in deklicami je bil Grega Navodnik 17., Nikolina Milijaš pa 18.

Vsem nastopajočim iskrene čestitke!

Špela Bukovec